Γ΄ Εθνική: Νίκες για Πανγυθεατικό και Άρη Σκάλας, ισόπαλος ο Μολαϊκός (ΦΩΤΟ)

Δευτέρα, 19 Οκτώβριος 2020 15:07 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Το «δυο στα δύο» πέτυχε ο Πανγυθεατικός στον 7ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας. Μετά την εκτός έδρας νίκης της πρεμιέρας με 3-0 κόντρα στον Ατρόμητο Χιλιομοδίου, η ομάδα του Γυθείου επικράτησε και του Παναρκαδικού με σκορ 1-0 στο νέο δημοτικό στάδιο Γυθείου.  Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιώργος Σαμπατάκος στο 19ο λεπτό

Το συγκεκριμένο «τρίποντο» έφερε τον σύλλογο του Γυθείου στην κορυφή του 7ου ομίλου, ισόβαθμο με την Κηφισιά.

Πανγυθεατικός (Ξανθάκος): Μύρτα, Μπάλας, Γιαταγιαννάκης, Μπουρελάκος Λάζαρος, Γιαννόπουλος, Αναστασάκος, Μιχελάκος, Ζαραφέτας, Σαμπατάκος, Καρμοίρης, Πανταζής.
Παναρκαδικός (Ντίσιος): Μπλατσιώτης, Δαύρος, Τσέκος, Νάνος, Σωτηρόπουλος, Τόλιος, Τσιώλης, Στρέμπας, Παπαλάμπρος, Λυμπερόπουλο Ν., Λυμπερόπουλος Δημ.

Μεγάλο «διπλό»
για Άρη Σκάλας
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην Επίδαυρο επί του τοπικού Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με σκορ 1-0, πήρε ο Άρης Σκάλας. «Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Δ. Ευρώτα ήταν ο 18χρονος Κώστας Ζορμπάς, ο οποίος πέτυχε τέρμα με ανάποδη κεφαλιά στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης.

Φοίνικας Επιδαύρου (Κρεμμύδας): Κούβαρης, Δημγκιόκας (80′ Κωστόπουλος), Κωνσταντής, Τριμπόνιας, Μπούκουρης (80′ Μπερμπακιώτης), Κουιμελής (60′ Μάρκου), Σερβαγιάς, Πούτσι, Χατζόπουλος, Μουσταφάι, Γεωργίου.
Άρης Σκάλας (Οικονόμου): Τοπουζλής, Λάτσης, Μπριλάκης, Χρήστου (20′ Λεοντακιανάκης), Σταμογιάννος, Λεϊμονίτης, Ζορμπάς, Σαραντόπουλος (85′ Σακελλαρίου), Παπαδόπουλος (70′ Παπαγεωργίου), Σταυρόπουλος, Γουόρντεν.

Έμεινε στο «Χ»
ο Μολαϊκός
Στον πρώτο του αγώνα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας (σσ ρεπό την 1η αγωνιστική), ο Μολαϊκός  αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 κόντρα στον Πανναυπλιακό.
Ο Καλογέρης άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Κράσιτς ισοφάρισε για τον Μολαϊκό, τέσσερα λεπτά αργότερα.

Μολαϊκός (Koύτουλας): Χάμος, Κολλιάκος, Καλαγκάνης, Κότσαλης, Αρώνης, Ρουμάνης, Κράσι, Σωτηρόπουλος, Γιαννόπουλος, Χατζησημιώτης, Σκάγκος.
Πανναυπλιακός 2017 (Κίκιλης): Μάνος, Κυριάκος, Φλώρος, Καπλατζής, Αλεξανδρόπουλος, Κίτος, Διαμαντής, Φασουλής, Τριανταφύλλου, Καλογέρης, Τσίνα.