Ασταμάτητη! Στον επόμενο γύρο του τουρνουά της Ρώμης η Μ. Σάκκαρη

ΕΑΣ Λακωνίας | ΟΣΔΕ 2019
Τρίτη, 14 Μάιος 2019 16:25 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Τρομερή η Μαρία Σάκκαρη και στη Ρώμη όπου κόντρα στο Νο 36 του κόσμου, τη Ρωσίδα Παβλιουτσένκο, κατέκτησε εύκολη πρόκριση στο δεύτερο γύρο του τουρνουά.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια, με καταγωγή από τη Λακωνία, ήταν εκπληκτική στο πρώτο σετ και με δύο μπρέικ στο τρίτο και το πέμπτο γκέιμ, πήρε άνετα το προβάδισμα στο σκορ με 1-0.

Στο δεύτερο σετ, η αντίπαλός της «πίεσε» αρκετά στην αρχή και έκανε μπρέικ στη Μαρία μόλις στο δεύτερο γκέιμ, όμως το Νο39 του κόσμου αντέδρασε άμεσα και με δικό της μπρέικ έφερε το ματς από το 4-1 στο 5-5. Ακολούθησε νέο μπρέικ από τη Σάκκαρη, η οποία και έκανε έτσι το 7-5 για να πανηγυρίσει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του τουρνουά.

Πηγή: newsit

Ενημερωθείτε για όλη την επικαιρότητα της Λακωνίας και όχι μόνο μέσα από τη συνεχή ροή του www.lakonikos.gr. Κάνετε like στη σελίδα και γίνετε μέλος στην ομάδα του lakonikos.gr στο Facebook για να μαθαίνετε τα νέα πρώτοι! Με το κύρος και την αξιοπιστία του "Λακωνικού Τύπου", της μοναδικής ημερήσιας εφημερίδας της Λακωνίας με ιστορία 22 και πλέον ετών