Γ΄ Εθνική: Μεγάλο «διπλό για Αστέρα, τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για Πελλάνα

Mayfair_Club
Δευτέρα, 17 Δεκέμβριος 2018 15:11 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη, επικρατώντας του Αμβρυσσέα Διστόμου με σκορ 3-2.

Στο 5ο λεπτό ο Σαμπατάκος άνοιξε το σκορ για τους Λάκωνες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 22’. Όμως, ο Σαμπατάκος είχε άμεση απάντηση, καθώς στο 25’ με σουτ έγραψε το 1-2. Στο 44ο λεπτό ο Αμβρυσσέας Διστόμου έφερε και πάλι το ματς στα ίσα (2-2), σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 75’ ο Σαμπατάκος με εξαιρετική προσπάθεια και σουτ-«κεραυνό» έξω από την περιοχή,  έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (2-3), δίνοντας τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του Βλαχιώτη.
 Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Αντρέας Μάνος.

Ακόμα μια λευκή ισοπαλία
για την Πελλάνα
Ένας απόλυτα ισορροπημένος αγώνας διεξήχθη το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής. ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου και ΑΟ Κατασταρίου μοιράστηκαν τους βαθμούς στην τρίτη συνεχόμενη λευκή ισοπαλία της Ένωσης!

Έτσι, οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 6η θέση της βαθμολογίας του 8ου ομίλου με 16 βαθμούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ο Σικαλόπουλος (ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου) στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου: Κραβαρίτης, Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης, Τζιόλας,  Λαμπρόπουλος, Αναστασάκος Γιώργος, Ρασσιάς Λεωνίδας (85' Αναστασάκος Ηλίας), Κοτσοβός, Γουόρντεν, Πετζαρομάν (92' Εμέκα), Ντιατά (60' Σικαλόπουλος).
ΑΟ Κατασταρίου: Δρακόπουλος, Παναγόπουλος, Κουρέλας,Καρβούνης, Σωτηρόπουλος, Τηλιόπουλος, Πέττας, Μεζίνι, Καρδάρης (91' Μπριλλάκης), Τααρίμτε (93' Μαρούδας), Μιχαηλίδης (79' Βιέντ).